Neplač nad rozliatym mliekom.

Autor: OZ Otvorený Sliač | 30.7.2014 o 22:29 | (upravené 30.7.2014 o 22:40) Karma článku: 4,85 | Prečítané:  498x

              Ak chceš zmenu sprav ju.  Ak vidíš okolo sebe nemohúcnosť, apatiu a neschopnosť zruš ich. Kedy ak nie teraz ? Na jar bude neskoro pre Teba aj obec   

                Vzrušené debaty v krčmách o tom ako to v dedine či meste nefunguje. Plná obec viac či menej reálnych vízií  rozvoja dediny či mesta. Také je dnešné Slovensko v oblasti komunálnej politiky.  Slovač rada mudruje a spriada plány  pri pive, grilovačke či futbale. Každý je odborník na komunálnu politiku a vie, že  primátor je taký oný, ten starosta je taký oný a poslanci tí už vôbec nestoja za nič.Keby on mal tú možnosť ukázal by ako sa to robiť má. Skutočne ?  

                 Uhundraná Slovač je, zdá sa plná nápadov ako oživiť dedinu či mesto. Musím však konštatovať, že je zároveň väčšinou zbabelá nabrať odvahu, pozbierať podpisy  a kandidovať v komunálnych voľbách,ktoré nás čakajú na jeseň. Ono sa to dobre kritizuje poslancov, starostu či  primátora, v kľude bez zodpovednosti. A ľahko sa kričí do sveta, akí sú všetci neschopní. A čo tak vziať zodpovednosť do vlastných  rúk a ukázať ľuďom v obci ako sa to robiť má? Teraz je tá jedinečná príležitosť, aká sa naskytne raz za štyri roky : Kandidovať za poslanca zastupiteľstva či starostu v obci a ukázať že naše vyjadrenia nie sú len mlátením prázdnej slamy a  silnými rečami pri pive.  Že kašleš na voľby, lebo nemáš koho voliť ?  Môj kamarát mi raz povedal zaujímavú vetu : Ak nemáš koho voliť kandiduj. Len tak spravíš všetko preto, aby sa tvoja obec ( a jej jedno či dedina či mesto ) stala krajším a lepším miestom pre život. Nikto nevie presadiť tvoje nápady na zmenu k lepšiemu tak ako Ty.

                Porozmýšľaj a kandiduj: Ak nie, tak si tie krčmové reči nechaj pre seba. Veci nezmení ten kto vie, ale hlavne ten kto chce.  

               Na to, aby aj nám lepšie bolo nestačí plakať nad rozliatym mliekom ( nad zle zvoleným starostom či poslancami ), ale spraviť všetko preto, aby sa to mlieko nevylialo.   

 

Jozef BAkša 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?