Neplač nad rozliatym mliekom.

Autor: OZ Otvorený Sliač | 30.7.2014 o 22:29 | (upravené 30.7.2014 o 22:40) Karma článku: 4,85 | Prečítané:  531x

              Ak chceš zmenu sprav ju.  Ak vidíš okolo sebe nemohúcnosť, apatiu a neschopnosť zruš ich. Kedy ak nie teraz ? Na jar bude neskoro pre Teba aj obec   

                Vzrušené debaty v krčmách o tom ako to v dedine či meste nefunguje. Plná obec viac či menej reálnych vízií  rozvoja dediny či mesta. Také je dnešné Slovensko v oblasti komunálnej politiky.  Slovač rada mudruje a spriada plány  pri pive, grilovačke či futbale. Každý je odborník na komunálnu politiku a vie, že  primátor je taký oný, ten starosta je taký oný a poslanci tí už vôbec nestoja za nič.Keby on mal tú možnosť ukázal by ako sa to robiť má. Skutočne ?  

                 Uhundraná Slovač je, zdá sa plná nápadov ako oživiť dedinu či mesto. Musím však konštatovať, že je zároveň väčšinou zbabelá nabrať odvahu, pozbierať podpisy  a kandidovať v komunálnych voľbách,ktoré nás čakajú na jeseň. Ono sa to dobre kritizuje poslancov, starostu či  primátora, v kľude bez zodpovednosti. A ľahko sa kričí do sveta, akí sú všetci neschopní. A čo tak vziať zodpovednosť do vlastných  rúk a ukázať ľuďom v obci ako sa to robiť má? Teraz je tá jedinečná príležitosť, aká sa naskytne raz za štyri roky : Kandidovať za poslanca zastupiteľstva či starostu v obci a ukázať že naše vyjadrenia nie sú len mlátením prázdnej slamy a  silnými rečami pri pive.  Že kašleš na voľby, lebo nemáš koho voliť ?  Môj kamarát mi raz povedal zaujímavú vetu : Ak nemáš koho voliť kandiduj. Len tak spravíš všetko preto, aby sa tvoja obec ( a jej jedno či dedina či mesto ) stala krajším a lepším miestom pre život. Nikto nevie presadiť tvoje nápady na zmenu k lepšiemu tak ako Ty.

                Porozmýšľaj a kandiduj: Ak nie, tak si tie krčmové reči nechaj pre seba. Veci nezmení ten kto vie, ale hlavne ten kto chce.  

               Na to, aby aj nám lepšie bolo nestačí plakať nad rozliatym mliekom ( nad zle zvoleným starostom či poslancami ), ale spraviť všetko preto, aby sa to mlieko nevylialo.   

 

Jozef BAkša 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?