Čo potrebuje Sliač, malé mestečko v strede Slovenska ?

Autor: OZ Otvorený Sliač | 27.9.2014 o 0:00 | (upravené 27.9.2014 o 6:58) Karma článku: 3,02 | Prečítané:  908x

    Je pekné, že o spravovanie  takého malého mestečka ako je Sliač má záujem až  7 ( slovom sedem ) kandidátov na post primátora.  Hovorí sa, že viac ľudí, viac rozumu, len som si nie istý, či to platí aj v tomto prípade. 

              Okruh kandidátov je skutočne široký ( napriek tomu, že nie tak široký ako v susednej Banskej Bystrici )  a nás voličov dúfam môže len tešiť, že  je o post primátora taký záujem.

              Ako obyvateľ Sliača sa už teším na 7 ( slovom sedem ) vízií rozvoja Sliača, ktoré ponúknu jednotliví kandidáti nášmu mestečku a ktoré mu zabezpečia  lepšiu budúcnosť.

             Verím, že všetci kandidáti ( aj keď o niektorých som roky, napriek tomu, že sa o veci verejné dosť intenzívne zaujímam, nepočul ) sledovali stav mesta, jeho problémy a situáciu celé uplynulé štyri roky. A dúfam, že ich sledovali komplexne, nie selektívne v zmysle čo mi vyhovuje to si všimnem a  čo mi nevyhovuje to si nevšímam.

          Ponúknite riešenia.

            Mesto Sliač má kopu problémov, ktoré všetci vidia a zároveň má pár problémov, ktoré  nikto nevidí, pokiaľ sa detailne o vec nezaujíma. Verím, že všetkých 7 kandidátov sa celé uplynulé volebné obdobie o problémové oblasti mesta zaujímalo, majú o nich prehľad a disponujú riešeniami.

             Predpokladám, že každý kandidát na primátora mesta Sliač má víziu rozvoja mesta a len z taktických  dôvodov ju nám voličom zatiaľ neprezentoval.

            Teším sa odborné diskusie kandidátov o tom ako dobre spravovať veci verejné na  Sliači.

             Vzhľadom na skutočnosť, že časť kandidátov sa o funkciu uchádza opakovane a zvyšok sa prezentuje občianskou angažovanosťou ( dúfam, že v nej po komunálnych voľbách nepoľavia) predpokladám, že všetci majú zmapované problémy mesta, disponujú riešeniami, ktoré Sliaču prospejú a zároveň majú v talóne tím ľudí, s ktorými tento cieľ dosiahnu.           

        Nehovorím za všetkých voličov v meste ( to by som si nedovolil ), ale mňa ako voliča vôbec nezaujíma konštatovanie, že na Sliači je niečo zlé, niečo sa zlé urobilo a s niečím je problém. Keď budem chcieť počuť toto tak zájdem na pivo  a každý miestny štamgast na Sliači mi povie kto je na Sliači zlý a čo je na Sliači  zlé.  Mňa ako voliča nezaujíma problém, ale riešenie, ktoré kandidát ponúkne.  

         My voliči budeme pozorne počúvať.    

           Ja ako volič nechcem počúvať čo je zlé. Ja ako volič chcem počuť od kandidáta reálne riešenia existujúcich problémov.

         Chcem  počuť nielen to, ako sa budú riešiť konkrétne  problémy jednotlivých obyvateľov Sliača, aj keď tieto nepodceňujem,   ale chcem počuť hlavne návrh systémových riešení pre mesto.

       Je mnoho oblastí, ktoré voličov zaujímajú a riešenia ponúknuté zo strany kandidátov nás voličov presvedčia koho voliť.

          Dúfam, že si to jednotliví kandidáti uvedomujú.

          Každý obyvateľ - volič má svoju oblasť, ktorá ho trápi. Mňa osobne okrem iného zaujíma problematika mestskej polície, využitia budovy bývalej kotolne na Ul. Rybárskej, efektívne vyžívanie  majetku mesta, komunikácia mesta s verejnosťou, problematika detí a mládeže, problematika kúpeľov  atd. ....  

        Budeme reagovať na ponuku riešení

         Dovolím si povedať, aspoň za seba, že ja  budem reagovať  na ponuku konkrétnych riešení problémov Sliača a nie na marketingové PR (ktoré niektorí kandidáti za   podpory . . . . .  chystajú ) .  

          Vzhľadom na to ako vnímam voličov na Sliači dúfam, že nebudem sám, kto bude takto pri voľbe primátora premýšľať......         

          Jozef Bakša

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?