Prečo o Sliači počuť málo dobrého ?

Autor: OZ Otvorený Sliač | 30.10.2014 o 20:44 | (upravené 31.10.2014 o 7:42) Karma článku: 2,68 | Prečítané:  186x

         Sliač akoby  čakal na svoje znovuzrodenie.  Disponuje zdravým ľudským potenciálom, jeho okolie je stvorené na prechádzky a výlety do okolia a poskytuje možnosť liečiť sa či občerstviť  jedinečnou minerálnou vodou. Sliač sa môže popýšiť mnohým. Ale niekde je chyba.           Prečo o tom nikto nevie ?    

             Mnohé dedinky  či mestá  na Slovensku alebo v susednom Česku vybudujú vo svojich priestoroch múzeá či pamätné izby už vtedy, keď okolo ich obce prešla významná osoba, či sa ich dotkla historická udalosť.  A prečo vlastne tu na Sliači nie ? Napriek tomu, že sa  Sliača dotklo toho dosť a  pobudli tu zaujímaví ľudia ? Napríklad kázal Andrej Hlinka .....

            Prečo napríklad nekričíme do sveta, že máme jeden z najstarších zvonov na Slovensku, jedinečnú vodu nie na Slovensku ale aj vo svete ? Pobudli tu okrem Andreja Sládkoviča a Boženy Němcovej aj  mnohé iné osobnosti. Počuli Ste napríklad o rozprávkach z okolia Sliača ?     

         Môže sa o týchto skutočnostiach dozvedieť bežný návštevník mesta ?  Dozvie sa o nich návštevník leteckých dní ( ktoré aj keď sa to možno mnohým na Sliači  nepáči robia ako jedny z mála  dobrú reklamu Sliača  ). Dozvie sa o histórii a krásach Sliača  alebo bežný návštevník kúpaliska či  pacient v Kúpeľoch Sliač?

              Myslím si že nie a považujem za veľkú chybu, že nevieme prezentovať to čo máme.  Omnoho viac ako o našej histórii pamiatkach  či jedinečnosti kúpeľných prameňov  sa o Sliači hovorí  v súvislosti so  stopkou pre eurofondy ( kto si dal námahu aby skúmal príčiny a všetky skutočnosti ), trasovaní R 2 (netvrdím, že nie je dôležitá ) a o upadajúcich  (podľa verejnej mienky ) Kúpeľoch Sliač.  

           Jednoducho mám pocit, že okolie aj celé Slovensko registruje Sliač len ako problémové, zaostalé, neschopné  a nevýrazné mesto. 

              Myslím, že nad týmto by sme sa mali zamyslieť všetci, čo na Sliači žijeme. Teda za predpokladu, že nám na našom mestečku záleží. Prečo nemáme schopnosť  prezentovať sa tým  dobrým, krásnym, kvalitným a vzácnym, čím Sliač disponuje a  naopak často  práve ľudia zo Sliača nevedia nájsť pre Sliač pekné  slovo a robia mu negatívnu reklamu. 

             Pre žabomyšie vojny nám pomaly preteká pomedzi prsty  možnosť rozvoja Sliača a pomaly sa rozplýva jeho kedysi veľmi dobré meno. 

             Keby sme si pozreli  príspevky, ktoré za posledné roky spomínali Sliač som presvedčený, že by sme zaznamenali  výrazný nárast negatívnych príspevkov hlavne v poslednom období.

                Ale ja si myslím, že toto mestečko si so svojimi obyvateľmi  negatívny obraz nezaslúži.

               Áno v minulosti Sliaču mnohí, počnúc Rusmi a končiac Mečiarom so Soboňom, ublížili ale to ako bude Sliač vyzerať v budúcnosti záleží len na nás čo tu žijeme teraz.  

               Ja len dúfam, že keď sa po voľbách  hladina emócií v meste uvoľní tak si ľudia začnú všímať  na Sliači aj pekné a dobré veci a budú tieto postrehy prezentovať aj mimo Sliača..  

                Môžeme si dávať rôzne heslá : Moderný Sliač,  Môj Sliač až po Spolu sme Sliač, ale heslá nám nepomôžu.

                Sliaču pomôže, keď budú mať všetci pocit, že sem patria bez ohľadu na to či vo voľbách uspejú alebo nie a budeme Sliaču pomáhať aj tak, že o ňom budeme šíriť  pozitívne    informácie. 

 

Jozef   Bakša 

 

         

 

           

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?